MASECZKI

USZYJ MASECZKĘ SAMODZIELNIE

Szablony do uszycia maseczki ochronnej, po plik kliknij TUTAJ 

Wydrukuj na kartce A4, sprawdź czy po wydrukowaniu zgadzają się proporcje na linijce! Jeżeli tak, możesz wycinać szablon, jeżeli nie, odwróć kartkę i wydrukuj jeszcze raz skalując obraz drukarki + lub - %

Instrukcję jak w łatwy sposób uszyć maseczkę zamieściłam TUTAJ

---------------------------------------------------------------------------------------------------

Do końca czerwca od rozpoczęcia pandemii przekazywałam pro bono 100 szt maseczek tygodniowo na rzecz potrzebujących jednostek medycznych, domów opieki oraz innych instytucji, które zgłosiły taką potrzebę! W niektórych tygodniach maseczki były zamieniane na kombinezony, czepki lub inne potrzebne akcesoria w ilościach odpowiednich do moich mocy przerobowych. Aktualnie posiadam wolne (bezpłatne) maseczki do rozdysponowania między potrzebujących ponieważ zapotrzebowanie ze strony jednostek medycznych znacznie się zmniejszyło. Zainteresowanych proszę o kontakt. Mogę odmówić pomocy jeżeli uznam, że zgłaszająca się osoba wykorzysta maseczki w sposób inny niż założenia akcji harytatywnej.

/Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom (CDC) przypomina, że ludzkie koronawirusy, w tym koronawirus COVID-19 najczęściej rozprzestrzeniają się drogą kropelkową, gdy zarażona osoba kaszle lub kicha. Koronawirus może też rozprzestrzeniać się przez dotykanie obiektów lub powierzchni, które zostały wystawione na działanie wirusa, a następnie dotknięcie ust, nosa lub oczu/

 

Maseczki BA handmade, wykonuję dla nas z myślą

kreowania nowej rzeczywistości tylko w kolorowych barwach.

 

 

Rozmiary, film pokazujący różnice na You Tube https://youtu.be/6XWpeQ2EZqM

Polecam obejrzeć przed dokonaniem zakupu.

  A B C  
XS 21 23 15,5 XS
S 22 25 16 S
M 23 27 17 M
L 25   28 19  L
XL 27  29 21  XL
Broda 27 34 23 Broda
A długość w cm od zaczepu gumki przez nasadę nosa do zaczepu gumki
B długość w cm od zaczepu gumki w kierunku gardła i do zaczepu gumki
C długość szwu środkowego 

 

MATERIAŁY

Maseczki BA handmade wykonywane są z różnych materiałów. W części zewnętrznej tj. Dekoracyjnej najczęściej jest to bawełna, używam jednak tych materiałów, które szczególnie wpadnie mi w oko. Pojawi się w mojej kolekcji jeans, wiskoza, czasem nawet materiał cekinowy czy plecionka.

W chwili obecnej maseczki posiadają 3 warstwy w tym wbudowaną warstwę filtrująca i bakteriobójczą tj. włókninę Silver Lam Protect.

Włóknina Silver Lam Protect posiada specjalną apreturę bakteriobójczą w postaci jonów srebra, która zapobiega namnażaniu się bakterii znajdujących się na jej powierzchni. To bardzo istotna zaleta, ponieważ zwykłe materiały tekstylne są nośnikiem szkodliwych mikroorganizmów. Dzięki bakteriobójczej powłoce, włóknina Silver Lam Protect jest doskonałym materiałem zapewniającym świeżość, higienę i bezpieczeństwo. Środek użyty w SILVER LAM PROTECT zawiera jony srebra, które działają na bakterie potrójnym mechanizmem:


• blokują enzymy transportujące tlen 
• inaktywują zawierające siarkę proteiny bakterii
• zaryglowują membrany komórek


Bakterie są hamowane przez jony srebra bezpośrednio na powierzchni włókniny, co czyni Silver Lam Protect materiałem wolnym od bakterii, a tym samym bezpiecznym od infekcji dla użytkownika. Preparat użyty w Silver Lam Protect bazuje na mikrostrukturalnym dwutlenku tytanu, który jest nośnikiem aktywnego chlorku srebra. Oznacza to, że w razie potrzeby, w obecności wilgoci uwalniają się antybakteryjne jony srebra, które hamują dalsze namnażanie komórek bakterii, chroniąc zdrowie użytkownika. Naturalna równowaga flory bakteryjnej na skórze ciała nie zostaje przy tym naruszona. Apretura użyta w Silver Lam Protect jest środkiem antybakteryjnym niemigrującym. Oznacza to, że działa na wyrobie nie tworząc obszarów hamujących zgodnie z testem AgarDiffusionsplattentest (SN 195 920)

 

 

Showing 1-21 of 25 item(s)
Showing 1-21 of 25 item(s)

Active filters